Aktualności

15.09.2022

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

W dniach 7-9.09.2022 młodzież z Polski oraz Ukrainy dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności miała możliwość uczestniczenia w XVII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Karpaczu organizowanym przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw. Młodzież uczestniczyła w wielu wydarzeniach i debatach związanych z obecną sytuacją społeczno – gospodarczą w Europie w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Uczestniczyła także w międzynarodowym wieczorze integracyjnym, którego gościem specjalnym był znany polski podróżnik Marek Kamiński.

03.08.2022

Spotkanie Ekspertów 30-31.07.2022

W dniach 30-31.07.2022 odbyło się piąte, ostatnie spotkanie zespołu ekspertów. Wspólnie pracowaliśmy nad czwartym programem edukacyjnym pt. "Historia" w ramach którego skupiliśmy się nad aktywnymi metodami nauki historii, która przecież "nie musi być nudna"!

11.07.2022

Zajęcia animacyjne dla dzieci i młodzieży

W ostatnich tygodniach zorganizowaliśmy dla naszych młodszych i starszych Gości z Ukrainy szereg aktywności i animacji Zajęcia miały różnorodny charakter tematyczny i dały im możliwość odstresowania się oraz nauczenia nowych umiejętności. Profesjonalna kadra trenerów zapewniła dzieciom niepowtarzalne atrakcje i pozytywne emocje.

05.07.2022

Park edukacyjny

Cieszymy się, że dzieci i młodzież przebywająca na terenie naszego Domu w Nasutowie może korzystać ze specjalnie zaprojektowanego i przygotowanego dla nich Parku Edukacyjnego. Utworzenie parku było możliwie dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolości dofinansowującego nasz projekt "Międzynarodowy Dom Spotkań w Nasutowie" . Zapraszamy do korzystania z tej atrakcji.

10.06.2022

Spotkanie Zespołu Ekspertów

W dniach 4-5.06.2022 odbyło się czwarte spotkanie zespołu ekspertów. Wspólnie pracowaliśmy nad trzecim programem edukacyjnym pt. Dialog międzykulturowy oraz rozpoczęliśmy pracę nad programem historycznym. Wspólne dwa dni oceniamy jako efektywne i kreatywne, obfitujące w ciekawe pomysły edukacyjne.

05.05.2022

Szkolenie "Psychologiczne aspekty pomocy młodzieży z Ukrainy"

W dniu 26.04.2022 odbyło się w szkolenie z psychologicznych aspektów pomocy Młodzieży z Ukrainy w którym wzięli udział pracownicy Międzynarodowego Domu Spotkań oraz Fundacji Nowy Staw. Szkolenie przeprowadziła dr Weronika Augustynowicz - psycholog i terapeuta. Uczyliśmy się jak komunikować się z osobami dotkniętymi kryzysem wojny oraz jak skutecznie im pomagać w adaptacji do nowej rzeczywistości.

06.04.2022

III spotkanie zespołu Ekspertów

W dniach 02-03.04.2022 odbyło się trzecie spotkanie zespołu ekspertów opracowujących programy edukacyjne dla młodzieży. Odbyło się ono w formule online. Eksperci kontynuowali pracę nad drugim programem "Różnorodność kulturowa" oraz rozpoczęli pracę nad kolejnym: "Dialog międzykulturowy".

31.03.2022

Pogadanki o tradycji dla Ukraińców

W dniach 20.03.2022 i 27.03.2022 obyły się pogadanki o tradycji dla młodzieży ukraińskiej w naszym Domu Spotkań w Nasutowie. Uczestnikami zajęć była młodzież, która wraz z opiekunami znalazła schronienie w Międzynarodowym Domu Spotkań w Nasutowie uciekając przed wojną. Młodzi mogli zapoznać się z tematyką różnych tradycji w Polsce i jednocześnie podzielić się informacjami na temat swoich tradycji narodowych w atmosferze bezstresowej pracy warsztatowej.

20.03.2022

Solidarni z Ukrainą

Międzynarodowy Dom Spotkań w Nasutowie gości w swoich murach młodzież i dzieci z Ukrainy, które schroniły się w Polsce przed wojną. Znalazły tu bezpieczeństwo fizyczne, a także mogą uczestniczyć w szeregu zajęć edukacyjno - animacyjnych, które nasi pracownicy i współpracownicy prowadzą dla nich systematycznie.

05.03.2022

Szkolenie z fundrisingu

W dniach 1-2.03.2022 w MDS w Nasutowie odbyło się szkolenie z zakresu fundrisingu dla naszej kadry. Szkolenie przeprowadziła Pani Marta Szymańska-Leszczyńska - przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Fundrisingu. W czasie 2 - dniowego spotkania uczestnicy mogli nabyć wiedzę na temat zasad i narzędzi skutecznego fundrisingu oraz rozwinąć umiejętności praktyczne w tej dziedzinie.

25.02.2022

Solidarni z Ukrainą!

W obliczu tego, co dzieje się na Ukrainie brakuje słów. Możemy sobie tylko wyobrażać co czują obywatele Ukrainy. Jako Fundacja chcielibyśmy wyrazić swoją solidarność i współczucie.

23.02.2022

II Spotkanie Zespołu Ekspertów

W dniach 19-20.02.2022 odbyło się drugie spotkanie zespołu ekspertów opracowujących programy edukacyjne dla młodzieży. Odbyło się ono w formule online. Eksperci opracowywali pierwszy z programów "Kultura i tradycja" oraz rozpoczęli pracę nad kolejnym: "Różnorodność kulturowa".

29.12.2021

Szkolenie dla kadry: "Media społecznościowe"

Grudzień był dla naszej kadry czasem podnoszenia umiejętności cyfrowych w zakresie skutecznego wykorzystania mediów społecznościowych w codziennej pracy z młodzieżą. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu z Social Media nasi pracownicy zostali wyposażeni w wiedzę o najnowszych trendach w komunikacji z młodymi ludźmi oraz promocji działań Młodzieżowego Domu Spotkań w Nasutowie. Uczestnicy szkolenia poznali tajniki pisania postów, promowania, konstruowania reklam. Trener w przystępny sposób pokazał w jaki sposób nasze działania mogą dotrzeć do większej ilości osób.

13.12.2021

I Spotkanie ekspertów 11-12.12.2021

W dniach 11-12.12.2021 odbyło się w Nasutowie pierwsze spotkanie ekspertów programowych Międzynarodowego Domu Spotkań. Powołany zespół składa się z ekspertów z Polski, Białorusi, Litwy oraz Ukrainy, którzy na co dzień pracują z młodzieżą i posiadają doświadczenie w organizowaniu wymian w ramach edukacji pozaformalnej. Eksperci wspólnie wypracowują ofertę programową Międzynarodowego Domu Spotkań, która posłuży przyszłym uczestnikom międzynarodowych wymian MDS w Nasutowie. Dzięki profesjonalizmowi oraz ogromnemu doświadczeniu ekspertów udało się wypracować interesujące wnioski, które zostaną wykorzystane w przyszłości.

13.12.2021

Pogadanki o Tradycji!

W dniu 11.12.2021 w ośrodku Dom Nasutów odbyły się warsztaty obejmujące zagadnienia związane z polskimi tradycjami świątecznymi, które poprowadziła Anna Szabat. Warsztaty odbyły się w formule stacjonarnej, a uczestniczyła w nich młodzież z Białorusi, Ukrainy oraz Polski. Program obejmował opowieści o polskich tradycjach, zwyczajach i strojach narodowych, debatę o współczesnej tożsamości narodowej, a także świąteczne warsztaty kulinarne, które pozwoliły młodzieży na integrację i lepsze poznanie odmiennych tradycji różnych kultur narodowych.

10.12.2021

My Leadership Skills - Warsztaty umiejętności liderskich!

W dniu 08.12.2021 odbyły się warsztaty, które miały na celu rozwinięcie wśród uczestników umiejętności liderskich. Warsztaty poprowadził Mirosław Urban - coach i trener umiejętności miękkich. Podczas warsztatów uczestnicy z wielu krajów Europy i Partnerstwa Wschodniego mieli okazję poznać najlepsze coachingowe metody planowania celów i porządkowania priorytetów, definiowania swoich słabych i mocnych stron a także motywacji do realizacji celów. Ponad to uczestnicy debatowali nad różnorodnymi sposobami zarządzania międzynarodowymi zespołami.

03.12.2021

My Digital Skills - Warsztaty umiejętności cyfrowych!

W dniu 01.12.2021 r. odbyły się warsztaty, których celem było zwalczanie analfabetyzmu medialnego, wzrost umiejętności posługiwania się narzędziami technologii informacyjno-komunikacyjnej, a także walka ze zjawiskiem Fake Newsów. Warsztaty odbyły się w formule online, a uczestniczyło w nich kilkadziesiąt osób z Europy i Kaukazu, m. in. z Gruzji. Zajęcia poprowadził Pan Paweł Pietkun, dziennikarz gospodarczy i reporter śledczy. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o aspektach (nie)piśmienności medialnej, poruszyli zagadnienia Fake Newsów, a także nauczyli się jak je rozpoznać. Dzięki zorganizowaniu warsztatów została stworzona przestrzeń do rozwinięcia swoich umiejętności cyfrowych, a także do wymiany doświadczeń, opinii, pomysłów.